16. 10.Přerušení provozu školní jídelny.

Od 19.10. – do 30.10.2020 bude školní jídelna úplně mimo provoz pro nízký počet strávníků. V této době budou všem strávníkům obědy automaticky odhlášeny.

Obědy od 2.11.2020 si musí každý strávník objednat sám přes internet (www.strava.cz) nebo telefonicky na čísle školní jídelny 474 659 326.

Děkujeme za pochopení.

 

                                                             Mgr.Libuše Slavíková

13. 10.od 14.10. škola pro žáky uzavřena – distanční výuka

5.A v akci

před šesti roky

Beseda o nebezpečí ve virtuálním světě dscf0057-nahled 
      

Pracovnice naší školy paní Homolová a Mejstříková nám připravily povídání o virtuálním světě. Hovořili jsme o nebezpečí internetu, tvořili obrázky – nebezpečí, z připravených listů jsme se učili a hledali odpovědi na otázky o světě, ve kterém se často pohybujeme. Beseda byla poučná i zábavná.

Cestovní kancelář dscf0065-nahled

5. 5. jsme si udělali projektový den na téma Cestovní kancelář. Každá skupina si vymyslela jméno, logo a slogan své CK. Pak jsme hledali informace o zemích – Švédsko, Itálie, Španělsko, Řecko, Ukrajina a Francie. Vše jsme zpracovali a zaznamenali do našich katalogů. Také jsme spočítali cenu zájezdu bez slev i se slevami. Nakonec jsme hledali základní slovíčka v tamní řeči. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého a rádi bychom se do těchto zemí podívali. V hodině informatiky naše země zpracujeme do prezentací.

Den Země dscf0081-nahled

Tak jako většina dětí na školách – i my jsme měli projekt ke Dni Země. Nejdříve jsme tvořili v anglickém jazyce a seznamovali se s novými slovíčky, pak jsme pomocí pracovního listu z matematiky zjišťovali informace a data k tomuto dni, pomocí kvízu jsme si zopakovali naše znalosti a nakonec jsme tvořili panely na třídění odpadu. Celý den byl velmi zajímavý a poučný.

Keramika  

Opět jsme byli v keramické dílně v Paraplíčku v Jirkově. Pracovali jsme s keramickou hlínou a vyráběli pimg-20150313-084129955-nahledro své maminky kachlíky. Tvořili jsme dle vlastní fantazie.

 

 

Vystoupení pro rodiče  

Na poslední třídní schůzku jsme si připravili pro rodiče vystoupení, kde jsme jim zazpívali nejen v češtině, dscf0016-nahledale i v ruštině a angličtině. Rodiče se určitě pobavili nad našimi školními perličkami. Také si poslechli naše básně a písně, které jsme si vymysleli. Bylo to pěkné odpoledne pro všechny.

 

Všechny fotky

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Přidávání komentářů bylo zakázáno.