5.A v akci

před šesti roky

Beseda o nebezpečí ve virtuálním světě dscf0057-nahled 
      

Pracovnice naší školy paní Homolová a Mejstříková nám připravily povídání o virtuálním světě. Hovořili jsme o nebezpečí internetu, tvořili obrázky – nebezpečí, z připravených listů jsme se učili a hledali odpovědi na otázky o světě, ve kterém se často pohybujeme. Beseda byla poučná i zábavná.

Cestovní kancelář dscf0065-nahled

5. 5. jsme si udělali projektový den na téma Cestovní kancelář. Každá skupina si vymyslela jméno, logo a slogan své CK. Pak jsme hledali informace o zemích – Švédsko, Itálie, Španělsko, Řecko, Ukrajina a Francie. Vše jsme zpracovali a zaznamenali do našich katalogů. Také jsme spočítali cenu zájezdu bez slev i se slevami. Nakonec jsme hledali základní slovíčka v tamní řeči. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého a rádi bychom se do těchto zemí podívali. V hodině informatiky naše země zpracujeme do prezentací.

Den Země dscf0081-nahled

Tak jako většina dětí na školách – i my jsme měli projekt ke Dni Země. Nejdříve jsme tvořili v anglickém jazyce a seznamovali se s novými slovíčky, pak jsme pomocí pracovního listu z matematiky zjišťovali informace a data k tomuto dni, pomocí kvízu jsme si zopakovali naše znalosti a nakonec jsme tvořili panely na třídění odpadu. Celý den byl velmi zajímavý a poučný.

Keramika  

Opět jsme byli v keramické dílně v Paraplíčku v Jirkově. Pracovali jsme s keramickou hlínou a vyráběli pimg-20150313-084129955-nahledro své maminky kachlíky. Tvořili jsme dle vlastní fantazie.

 

 

Vystoupení pro rodiče  

Na poslední třídní schůzku jsme si připravili pro rodiče vystoupení, kde jsme jim zazpívali nejen v češtině, dscf0016-nahledale i v ruštině a angličtině. Rodiče se určitě pobavili nad našimi školními perličkami. Také si poslechli naše básně a písně, které jsme si vymysleli. Bylo to pěkné odpoledne pro všechny.

 

Všechny fotky

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Přidávání komentářů bylo zakázáno.