8.A na Horním hradě

před čtyřmi roky

Sláva nazdar výletu, zmokli jsme a už jsme tu. ;-) Ve dnech 23.5. – 25.5. se 8.A vydala za dobrodružstvím – vyjela na výlet na Horní hrad, řečený též Hauenštejn. Cesta začala výtečně: na nádraží Jirkov zast. jsme nasedli do rychlíku, který nás rychlostí blesku dopravil do Klášterce, kde jsme přesedli na moderní osobáček, který nás dovezl až do Stráže nad Ohří. Na nádraží nás čekal jeden muž z hradní čeládky, aby naložil naše kufříky (či lodní kufry) a odvezl nám je na hrad. My jsme se na hrad vydali pěšky. Cesta byla dlouhá sice jen 3,5km, ale zato jsme museli vystoupat do pořádného kopce. Celou trasu jsme zvládli za necelou hodinu a půl.
Hrad nás přivítal krásným počasím. A protože jsme čekali, než budeme ubytováni, dlouhou chvíli jsme si krátili prohlídkou hradu a hraním různých her. Po ubytování jsme absolvovali prohlídku s průvodkyní, která nás seznámili nejenom se vzdálenou historií hradu, ale hlavně s tou nedávnou, kdy se z krásného hradu začala postupně stávat ruina, a to až do té doby, než se hrad dostal do soukromých rukou.

Bohužel se nám nevyhnul déšť. Nad hradem se proháněla jedna bouřka za druhou, a to od středečního odpoledne až do čtvrtečního rána. Nám to  ale vůbec nevadilo a zabavili jsme se i tak (povídání, hraní her, masáže apod. ☺).
Ve čtvrtek ráno za námi přijel pán, který nás učil střílet z různých luků a z kuše. Bylo to super, všem se střelba vedla (zvlášť pokud jsme poslouchali instrukce ☺ ). Po vynikajícím obědě už na nás čekal kovář, aby nás nejen seznámil se svým uměním, ale abychom si tuto práci vyzkoušeli. Po odpočinku nás čekalo šermování. Bylo to báječné. Opět jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí. Ale hlavně jsme spolu bojovali. Uspořádali jsme turnaj v šermování. Na 3.místě se umístil Lukáš, na 2.místě Jára a vítězem se stal Dominik. Nutno říci, že některé boje se trošinku zvrhli na vyřizování účtů ☺.
Večer jsme měli absolvovat bojovku, ale protože opět lilo jako z konve, nemohla se uskutečnit venku. Organizátor si ale poradil a bojovka se konala v prostorách hradu.
V pátek ráno jsme se po snídani vydali na cestu na nádraží. Trošku jsme měli obavu, jestli se nebudeme brodit bahnem. Cesta sice bahnitá byla, občas jsme přeskakovali vodu tekoucí na cestě či přes cestu, ale přesto jsme téměř všichni dorazili na nádraží pouze se špinavými botami. Odsud už nás vlak dovezl až do Jirkova.
Přestože nám zapršelo, výlet se nám moc líbil a klidně bychom si ho zopakovali znovu.

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Přidávání komentářů bylo zakázáno.