Exkurze na SŠ Na Průhoně

před šesti roky

received-1827338650835453-nahled received-1827338660835452-nahled received-1827338674168784-nahled received-1827338684168783-nahled

 

 

 

 

 

Dne 15.11.2016 se třídy 9.a a 9.b vydaly s paní učitelkou Baschovou a paní asistentkou Peroutkovou na exkurzi na SŠ Na Průhoně. Nejdřív jsme jeli  autobusem na obchodní akademii. Vystoupili jsme z autobusu a paní učitelka řekla:" Hlavně foťte!!!!!"  Na obchodní akademii  nás přivítali a rozdělili n  skupinky po 11. Když jsme vytvořili skupinky, tak jsme si postupně prohlédli učebny a seznámili se s různými činnostmi a obory – např. jak je to s daněmi a DPH, dalším okruhem  bylo téma sportovní management –  tam se nám představili studenti sportovci – např. atleti, basketbalisti, hokejistky a fotbalistky a ukazovali nám prezentace svých úspěchů a také poháry a medaile.  Potom jsme se přesunuli na další téma, to bylo účetnictví: Utvořili jsme dvojice, zasedli k počítačům a dostali test. A kdo ho měl dobře, ten dostal malý dárek. Všichni jsme jej dokázali udělat na 80–100%..... tak nás  chválili, že jsme šikovní!

Všechny fotky

Potom jsme se přesunuli do budovy na Průhon..... všichni jsme hnali, abychom tam byli první, ale jenom naše paní učitelky byly poslední… to byla sranda…  A zase jsme udělali skupinky, každá  dostala svého „bodygarda“, kterého jsme museli poslouchat. Poznali  jsme  různá zaměření -například: Hasič, kde jsme si vyzkoušeli slaňování po laně nebo házení hadicí a zkoušeli si hasičský oblek, no bylo v něm teda pekelné horko… potom jsme se přesunuli na 112, kde jsme stříleli z pistole (néé z doopravdický),  i paní učitelky si to vyzkoušely.  Kdo chtěl,  tak mu tady  vzali otisky prstů. A co ještě? Zapojovali jsme do zdroje světlo, lampu… no, málokomu se to povedlo....... a pak jsme se šli podívat na takové roboty,  které jsme mohli ovládat. Nakonec jsme šli do takové laboratoře, kde jsme zkoušeli různé věci – jako třeba měření hustoty.  Když jsme všechno tohle obešli, tak jsme se vrátili k hlavnímu vchodu, kde jsme si vybrali nějaký malý dáreček. 

 

Autobus nás ještě odvezl na  další pracoviště, kde na nás zase čekali a potřetí jsme udělali skupinky a různě nás rozvezli – jedna skupina  zůstala na škole, druhá jela na truhlárnu, kde nám ukazovali, co dělají a vyrábějí … všude jsme měli jenom chvilku. A protože čas letěl,  odvezli nás do Restama a ukázali nám CNC stroje.  Seznámili jsme se tam i s oborem  zedník.  

   

Když jsme po tom maratonu přijeli ke škole , byli jsme rádi, že  jsme dostali rozchod domů....... No prostě se nám tam líbilo a moc děkujeme paní Baschové a paní Peroutkové.

Za třídy 9.a a 9..b Ondra Doseděl 

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Přidávání komentářů bylo zakázáno.