Exkurze Německo - 7.A

před čtyřmi roky

img-2174-kopirovat-nahled img-2176-kopirovat-nahled img-2177-kopirovat-nahled img-2186-kopirovat-nahled 

 

 

 

 

Naše třída vyrazila na exkurzi do Německa. Po oficiálním přivítání v městečku Annaberg jsme odjeli do školy Trebra v Marienbergu, kde jsme plnili seznamovací aktivity s německými žáky. Po obědě jsme se šli podívat na první firmu. Zde jsme viděli cyklus recyklace použitého papíru(Schonfelder Papierfabrik). Ubytovaní jsme byli v penzionu v obci Geyer na samotě u lesa.


Všechny fotky

Druhý den jsme jeli s německými žáky na prohlídku koňského žentouru a Rudolfovy šachty, kde se dříve těžil uran a cín. Na chvíli jsme se proměnili v horníky a sestoupili 20 metrů pod zem. Poté jsme šli do další firmy jménem Meyer Drehtechnik, což je velká firma na výrobu kovových součástek. Potom jsme si zahráli kuželky a po večeři jsme měli táborák. Ochutnali jsme místní specialitu a místo špekáčků jsme opékali sladko-slané kynuté těsto. Chutnalo nám:))

Třetí den ráno jsme si sbalili kufry a šli se nasnídat. Poté jsme jeli do firmy jménem Scherdel na výrobu součástek do aut. Slyšeli a viděli jsme zde plno zajímavých věcí. Po prohlídce firmy jsme s německými žáky plnili úkoly v místním muzeu. Když jsme měli úkoly hotové, rozloučili jsme se a odjeli domů. 

 

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Přidávání komentářů bylo zakázáno.