Hon za pokladem krále Jiříka, přespání ve škole, přípravka

před třemi roky

img-64891-kopirovat-nahled img-64911-kopirovat-nahled img-64981-kopirovat-nahled img-65061-kopirovat-nahled

 

 

 

 

 

Nastal čas, vyzkoušet si, jaké je to jít spát bez rodičů a hlavně přežít celou noc. 24.5. si to vyzkoušeli žáci přípravné třídy a 1.D .
Celá akce byla spojena s honem za pokladem krále Jiříka, který dříve vládl městu Jirkovu, ale přišel o svou moc kvůli své sestře Chomutovce. Vše začalo již ráno, když jsme si šli prohlédnout Jirkov z jirkovské věže a prošli jsme i jirkovské podzemí.

Odpoledne děti musely porazit čarodějnici Chomutovku a získat zpět vládu nad Jirkovem. Na cestě na děti čekala tři stanoviště, na kterých se vždy potkaly s čarodějnicí a musely plnit její úkoly. Děti musely z písmen sestavit slova a z těch následně větu, která jim prozradila, kde se ukrývá královské žezlo. Dalším úkolem bylo přehrát čarodějnici v kostkách a získat, tak královské jablko. Nakonec na ně čekal matematický příklad. Správný výsledek jim zajistil královskou korunu. Po návratu do školy na děti čekala čarodějnice, která jim předala mapu k pokladu. Samozřejmě byl poklad nalezen, truhla plná sladkostí. K večeři jsme si objednali pizzu a pořádně jsme se museli ještě posilnit na stezku odvahy. Stezka vedla po temných chodbách naší školy, kde na konci čekala čarodějnice s peticí, kterou musely děti podepsat, aby ji odvolaly. Poté jsme se všichni zachumlali do spacáků a při krásné pohádce jsme usnuli. Ráno nás probudilo sluníčko, následovala snídaně, rychlý úklid, rozcvička a honem za našimi nejblížšími.
PT + 1.D

Všechny fotky

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Přidávání komentářů bylo zakázáno.