Informace k provozu školy od 12. dubna

před jedním rokem

Vážení rodiče, milé děti, 

máme pro vás důležité informace o provozu školy od pondělí 12. dubna 2021. Vězte prosím, že níže uvedené podmínky jsou nastaveny MŠMT a Ministerstvem zdravotnictví, nejedná se tedy o nařízení školy. Naším přáním je i nadále co nejlépe vzdělávat a vychovávat naše žáky a doufáme, že vy nám v tom pomůžete. Děkujeme.

V týdnu 12. – 16. dubna  půjdou do školy: přípravná třída  a 1.A, 1. B, 1. C, 2.B, 2.C,  3. A, 4. C, 5. D další třídy budou na distanční výuce (on-line).

V týdnu 19. – 23. dubna půjdou do školy třídy: 2.A, 3. B, 3. C, 3. D, 4. A, 4. B, 4, D, 5. A, 5. B, 5. C další třídy budou na distanční výuce (on-line).

Žáci 2. stupně zůstávají zatím na distanční výuce.

Žáci vstupují do školy dle níže uvedeného rozpisu:

1. třídy a přípravná třída  – 7.50 hod.

2. třídy a 3., třídy  – 7.55 hod.

4. a 5. třídy – 8.00 hod.

Žáci čekají na svou třídní učitelku před školou. Prosíme všechny žáky o dochvilnost a dodržování epidemických pravidel (zejména v pondělí, kdy se budou seznamovat s novými pravidly).

V následujících týdnech pak bude stejné střídání (až do vydání nových pokynů).

Vstup do školy pro děti je podmíněn testováním, které bude probíhat 2× týdně – v pondělí a ve čtvrtek neinvazivními antigenními samotesty Lepu medical. Testy si provádějí žáci sami (u žáků přípravné třídy a 1. – 3. ročníku může být přítomen zákonný zástupce nebo jím pověřená osoba).

Pokud žák testy neabsolvuje, nebude mu umožněn vstup do školy. Jeho absence je omluvená, ovšem v daném týdnu nemá nárok na on-line výuku, pracuje doma podle pokynů učitelky. Testovat se nemusejí žáci:

  • s potvrzením o negativním testu ne starším 48 hodin
  • s potvrzením o prodělání nemoci COVID v uplynulých 90 dnech (po uplynutí 90 dní vzniká povinnost testování)
  • s potvrzením o ukončeném očkování proti COVID před více jak 14 dny

Veškeré informace k testování naleznete na webu: https://testovani.edu.cz/ 

Video o testování naleznete zde: https://www.youtube.com/watch…

Žáci musejí mít po celou dobu pobytu (s výjimkou jídla a pití) na ústech roušku nebo respirátor (přinesené z domova). Učitelé budou mít respirátory. Z tohoto ustanovení není možná žádná výjimka. Pokud žák nemůže mít roušku, bude se vzdělávat doma.

Školní družina je v provozu od 7.00 do 17.00 hod. (případné dotazy adresujte na slavikova@2zscv.cz)

Školní jídelna bude v provozu. Obědy si přihlašujte na adrese www.strava.cz (oběd na pondělí 12. dubna je nutné si přihlásit do pátku 9. dubna do 14.00 hod.) Žáci, kteří se vzdělávající distanční formou, si mohou oběd vyzvednout v době  od 13 – 14.00 hod. (oběd bude vydán pouze do jídlonosičů – nezapomeňte na respirátor). V tuto dobu můžete rovněž zaplatit obědy zaplatit hotově.

Škola poskytne dohled nad žáky zákonných zástupců vybraných profesí i v době jejich distanční výuky (podrobný výčet zmiňovaných profesí naleznete na adrese https://www.msmt.cz/…2-dubna-2021).

Pokud budete potřebovat využít tuto možnost, kontaktujte nás na adrese slavikova@2zscv.cz

Chápeme, že množství nových informací je velké a  je obtížné se v nich zorientovat. Pokud tedy budete mít k výše uvedeným skutečnostem dotazy volejte nebo pište na: tel. 731 506 038 email: slavikova@2zscv.cz


Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Přidávání komentářů bylo zakázáno.