Podzimní akce třídy 3.A

před pěti roky

img-20171013-092017886-kopirovat-nahled III. A v zooparku

V pátek 31. října jsme využili krásného počasí – babího léta a vydali se do našeho zooparku. Pozorovali jsme zvířata, nasbírali jsme si jedlé kaštany a pozorovali nádhernou podzimní přírodu.

img-20171020-113514604-kopirovat-nahled III. A – v jídelně

Náš projekt Republika byl ukončen obědem ve školní jídelně, kde tentokráte vařil profesionální kuchař. Měli jsme možnost ochutnat zase něco jiného. Někteří z nás takové jídlo měli poprvé.

  Projekt Republika – III. A

V pátek 20. října jsme celý den věnovali našemu projektu. Dozvěděli jsme se, proč je 28. říjen státním svátkeimg-20171020-092713813-kopirovat-nahledm, poslechli jsme si pověst O Bruncvíkovi a tím jsme zjistili, jak se lev dostal na náš státní znak, společně jsme vypracovali pracovní listy a zopakovali si, co jsme se naučili. Také jsme třídili lístečky a rozlišovali, co je ve městě a co je na vesnici. Pak jsme si namalovali vlastní město nebo vesnici,  kde bychom chtěli žít a dali jsme jim vlastní názvy. Také jsme shlédli prezentaci mnoha krásných míst v ČR a uvědomili jsme si, jak je naše země krásná. Potom jsme si každý vymyslel vlastní stát a tak v naší třídě vzniklo ten den mnoho států. Každý si namaloval vlastní mapu, dal svému státu název, napsal jakým jazykem se tam mluví, kdo je prezident, jaké je hlavní město. Byl to zajímavý den. Tento den jsme zakončili dobrým obědem v naší jídelně, kde tentokráte vařil profesionální kuchař.

Všechny fotky

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Přidávání komentářů bylo zakázáno.