Projekt Čtenářské dílny

před šesti roky

img-20151118-124758-nahled collage-1447879929215-nahled Dnešní mládež a knihy? Pche! Dneska se vůbec nečte. Taky si to myslíte? V tom případě je škoda, že jste se neprošli po naší škole v pondělí 16.11., kdy tu probíhal čtenářský projekt.

Zapojili jsme se do Výzvy 56, díky čemuž jsme získali finanční prostředky na nákup knih. Knížky společně čteme v tzv. čtenářských dílnách. Ty byly součástí pondělního projektu. Děti se učily správným čtenářským návykům, o četbě diskutovaly, a hlavně přemýšlely. 

V tvořivé části dne si žáci vyrobili desky Knihy o knize, kam si zakládají pracovní listy a zápisy související se čtením. Nejpovedenější desky vidíte na fotografii. Týmy badatelů, jazykovědců, detektivů, reklamních expertů a grafiků zpracovaly podklady a zhotovily originální čtenářské plakáty.

Mysleli jsme nejen na rozvoj ducha, ale i na naši fyzičku. V tělocvičnách si žáci protáhli těla v disciplínách, které ovšem s knihami úzce souvisely. No schválně, kolik knih v komínku dokážete odnést bez přidržování na hlavě na větší vzdálenost? Čtenářská štafeta spočívala v co nejrychlejší orientaci nejen v prostoru tělocvičny, ale zejména v textech všeho druhu. Rychle zjistit potřebnou informaci a fofrem předat štafetu dalšímu závodníkovi!

A jak se projekt povedl? Za vše mluví to, že spousta žáků se do knih tak „zakousla“, že si knihy půjčili domů, aby je dobrovolně ( ano, čtete dobře, dobrovolně! ) dočetli. Hurá :)

Komentáře

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Přidávání komentářů bylo zakázáno.